FOTOWOLTAIKA

Dlaczego my?

Oferujemy kompletne systemy fotowoltaiczne. Nasza usługa rozpoczyna się od darmowej kalkulacji poprzez montaż, po nieodpłatne zgłoszenie do Zakładu Energetycznego. Oferujemy szeroki zakres produktów uznanych producentów w branży. Na bieżąco śledzimy nowinki techniczne branży i wprowadzamy je do naszej oferty.  Najważniejsze dla nas jest bezawaryjne, wieloletnie  a przede wszystkim bezpieczne działanie elektrowni.

Pomożemy dobrać prawidłowo instalację dla Twojego domu – Możesz zgłosić się do nas telefonicznie lub wypełniając formularz kontaktowy. Wykonamy projekt instalacji lub samą wycenę. Proponujemy naszym Klientom wysokiej jakości kompleksową usługę, dlatego oprócz produktów z długim okresem gwarancji oferujemy wsparcie w pozyskaniu finansowania lub dotacji. Możliwość wyboru kilku wariantów finansowania: system ratalny na osobę fizyczną, kredyt firmowy lub leasing- wszystko w jednym miejscu.

Działanie

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu budynku mieszkalnego pozwala wyprodukować prąd  na własne potrzeby,  wykorzystując promienie światła słonecznego.

Moduł fotowoltaiczny zbudowany jest z szeregowo połączonych wafli krzemowych, w których poprzez tzw. efekt fotowoltaiczny powstaje prąd. 
Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały. W gospodarstwach domowych wykorzystujemy prąd przemienny. Konieczne jest zatem zamontowanie urządzenia, które pozwoli korzystać z prądu wyprodukowanego z paneli, bezpośrednio w gniazdkach elektrycznych w budynku mieszkalnym. Jest to inwerter/ falownik. Inwerter jest połączony z licznikiem dwukierunkowym, który montuje Zakład Energetyczny- instalacja typu on-gid. Prąd z inwertera ma nieznacznie większą częstotliwość co powoduje „wypchnięcie” prądu z sieci i wykorzystanie w pierwszej kolejności prądu z instalacji fotowoltaicznej.

Moduły fotowoltaiczne wprowadzane na rynek charakteryzują się coraz większą mocą nominalną oraz sprawnością. Mamy do czynienia z coraz to nowszymi technologiami.

Należy pamiętać iż inwestycja w elektrownie słoneczną na dachu własnego domu to inwestycja na lata. Dobrze więc skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, mając na uwadze bezpieczeństwo oraz trwałość. Wiele zależy od jakości użytych materiałów dlatego warto zwrócić uwagę na to, kto jest producentem i jaką gwarancję oferuje, jak ją realizuje (gwarancja na uzyski i gwarancja mechaniczna).

Dlaczego warto?

Od lipca 2016 roku wraz z nowelizacją ustawy o OZE, możemy korzystać z systemu upustów energii elektrycznej wytwarzając energię ze źródeł odnawialnych ( instalacje do 40kW).

W praktyce,  dla każdego posiadacza instalacji fotowoltaicznej (nie będącego przedsiębiorcą) oznacza to, że może „akumulować” wyprodukowaną energię w sieci i pobierać ją w momencie zwiększonego zapotrzebowania.

Inaczej mówiąc Zakład energetyczny na bieżąco bilansuje energię wyprodukowaną z instalacji fotowoltaicznej ze zużytą w stosunku 1:0,8 dla instalacji o mocy do 10kW  lub1:0,7 dla instalacji o mocy od 10kW do 40kW w okresach rocznych.

Mowa tutaj o energii brutto czyli uwzględniającej dystrybucję.

Nasz rachunek za prąd zatem, w okresie letnim może wynosić kilka do kilkunastu złotych (opłata abonamentowa). Zimą natomiast odbieramy swoje nadwyżki plus ewentualnie dopłacamy za prąd, który pobraliśmy w nadmiarze.

Jest to bardzo korzystny układ ponieważ możemy efektywnie wykorzystać prąd, który wyprodukowaliśmy latem, a nie skorzystaliśmy z niego,np na ogrzewanie. Warto dobrać wielkość instalacji taką, aby maksymalnie zbilansować produkcję latem ze zużyciem prądu w zimie.

Opłacalność inwestycji w systemy fotowoltaiczne w Polsce, potwierdzają pomiary średniorocznych uzysków prądu w kwh., z ostatnich kilkunastu lat. Średnio w roku 1kW instalacji fotowoltaicznej, produkuje 900-1200 kwh. W miesiącach zimowych korzystasz z nadwyżki energii wyprodukowanej latem!!!


Korzyści dla CiebieIle to kosztuje?

Na cenę instalacji fotowoltaicznej mają wpływ takie elementy jak:

Koszt instalacji fotowoltaicznej podaje się w przeliczeniu na 1kWp- czyli moc instalacji ,która wyprodukuje dla użytkownika ok 1100 kWh rocznie.

Cena mieści się w przedziale 4900zł-6800zł /1kWp

Zapytaj o cenę swojej instalacji fotowoltaicznej

Zostaw swoje namiary i napisz ile płacisz za prąd. Skotaktujemy się z Tobą w ciągu max 2 godzin w celu przeprowadzenia kalkulacji. Jeśli chcesz, napisz dogodne godziny kontaktu.